Mezi 157 potvrzenými případy onemocnění COVID-19 v Rakousku je i vnuk posledního českého krále a hlava panovnického rodu, JCKV arcivévoda Karel Habsburský.

Nakazil se pravděpodobně minulý týden během kongresu v Ženevě. Má však naštěstí lehký průběh nemoci, kterou sám zprvu považoval za chřipku. „Zavolal mi přítel a řekl, že byl testován pozitivně. Protože se konference zúčastnili Italové, hlavně z Milána, a já měl problémy s kašlem a plicemi, hlásil jsem okresní správě, “ uvedl pro rakouský deník Kronen Zeitung. Po provedeném testu obdržel pozitivní výsledek a od čtvrtka je tak v karanténě ve svém domě poblíž Vídně a se svou rodinou je v telefonickém kontaktu.

 „Daří se mi poměrně dobře. Jenom jako u chřipky, kdy příznaky neustupují úplně rychle, se člověk cítí trochu skleslý,“ hodnotí svůj stav a zdůrazňuje, že má skutečně jen lehké příznaky, takže se není čeho obávat. V rozhovoru pro oe24.at také popisuje průběh nemoci jako u chřipky, tedy vysoká teplota (která ale nepřesáhla 38°C), lehký kašel a bolest hlavy, jen s tím rozdílem, že symptomy přetrvávají delší dobu, zatímco u chřipky většinou po pár dnech ustupují.

Karanténa bude trvat tak dlouho, dokud neskončí příznaky nemoci a následně pacient neprojde opakovaným testem s negativním výsledkem.

V rozhovoru si Karel Habsburský pochvaluje, že díky lehkým příznakům a vynucenému setrvání doma alespoň přečte více knih a udělá hodně práce z domova, i když musí zrušit svou účast na společenských událostech.

Nešetří také slovy chvály na profesionalitu rakouského zdravotnického personálu – podle svých slov je v kontaktu s přáteli z jiných států, kteří byli též nakaženi koronavirem, a Rakousko si v tomto srovnání se situací poradilo velmi dobře.

Koruna Česká přeje JCKV brzké uzdravení.


Doplnění: Na oficiálním webu arcivévody Karla si můžete přečíst jeho zprávu, kterou informuje o svém zdravotním stavu a děkuje za všechna přání.


Více informací:

 • Anhängerschaft

  Anhängerschaft

  Als ein registrierter Anhänger der Böhmischen Krone ist es Ihnen gestattet am Parteileben teilzunehmen, regelmäßig Informationen des Parteivorstandes sowie Einladungen zu unseren Veranstaltungen zu erhalten. Read More
 • Mitgliedschaft

  Mitgliedschaft

  Die ordentlichen Mitglieder der Böhmischen Krone verfügen über das Recht aktiv am inneren Parteileben teilzunehmen, seine Entwicklung zu beeinflussen, bei den Parteiversammlungen abzustimmen sowie in Parteigremien gewählt zu werden. Read More
 • Finanzielle Unterstützung

  Finanzielle Unterstützung

  Die Böhmische Krone als eine nicht-parlamentäre politische Partei ist von freiwilligen Spenden ihrer Anhänger und Mitglieder abhängig. Unterstützen Sie die Wiederherstellung der Monarchie durch einen Beitrag auf unser transparentes Konto. Read More
 • 1