Koruna Česká, zastoupená svým předsedou, se zúčastnila II. evropského monarchistického kongresu ve Vídni, který pořádala Černožlutá aliance v hotelu Schönbrunn.

Po uvítacím projevu předsedkyně Černožluté aliance, paní Nikoly Fara,  vystoupil předseda Koruny České jako první v okénku hostů, s prezentací popisující vývoj moderního českého monarchismu od manifestu Českých dětí až po současné aktivity Koruny České (vzhledem k tomu, že kongres byl prezentován jako mezinárodní, byla prezentace i doprovodné slovo předneseny v angličtině). Záznam vystoupení předsedy je možno shlédnout zde: https://gloria.tv/post/AUXEc69TzZBv4rT1Hy7WKWc8N.

Z dalších zahraničních hostů vystoupili reprezentanti monarchistických hnutí z Ruska, Maďarska, Rumunska a z Polska (které reprezentoval dlouholetý přítel Koruny České Jan Skowera). 

Po okénku hostů následovaly přednášky zaměřené především na rakouská témata, respektive na vztah Rakousko – Arcidům Habsbursko-Lotrinský. Celý kongres byl nahráván a kompletní záznam je možno shlédnout zde: https://gloria.tv/Monarchistenkongress%202019.  Jednací sál hotelu Schönbrunn byl plný, zejména díky účasti skoro stovky místních monarchistů.

Účast na kongresu jsme využili k navázání nových kontaktů Koruny České s příbuznými evropskými subjekty. O společných tématech i o možnostech  konkrétní spolupráce byla vedena diskuse s kolegy z Bulharska, z Rumunska a zejména z Polska. Monarchisté z Rakouska i z Polska opět potvrdili svou účast na Generálním sněmu Koruny české 30. listopadu 2019, na něm bude možno pokračovat v debatě o konkrétních možných formách spolupráce. 

2019 11 09 II monarchisticky kongres viden 2019 11 09 II monarchisticky kongres viden 2

 

 • Anhängerschaft

  Anhängerschaft

  Als ein registrierter Anhänger der Böhmischen Krone ist es Ihnen gestattet am Parteileben teilzunehmen, regelmäßig Informationen des Parteivorstandes sowie Einladungen zu unseren Veranstaltungen zu erhalten. Read More
 • Mitgliedschaft

  Mitgliedschaft

  Die ordentlichen Mitglieder der Böhmischen Krone verfügen über das Recht aktiv am inneren Parteileben teilzunehmen, seine Entwicklung zu beeinflussen, bei den Parteiversammlungen abzustimmen sowie in Parteigremien gewählt zu werden. Read More
 • Finanzielle Unterstützung

  Finanzielle Unterstützung

  Die Böhmische Krone als eine nicht-parlamentäre politische Partei ist von freiwilligen Spenden ihrer Anhänger und Mitglieder abhängig. Unterstützen Sie die Wiederherstellung der Monarchie durch einen Beitrag auf unser transparentes Konto. Read More
 • 1