V souvislosti s XXVIII. generálním sněmem Koruny České, který se koná tuto sobotu, 30. listopadu, pořádáme od pátku do něděle několik souvisejících akcí pro naše členy i příznivce.

Pietní akt a prohlídka Jeruzalémské synagogy

V pátek 29. 12. 2019 ve 14.30 položíme květiny se stuhami k pamětní desce JCKV Františka Josefa I. a Alžběty ve vestibulu Jubilejní ( Jeruzalémské) synagogy, která je jedním z mála památníků Františka Josefa I. a vůbec našich panovníků z Habsburské dynastie, který se v Českých zemích zachoval i po vzniku republiky a nikdy nebyl zničen.

Sraz účastníků je před synagogou ve 14.15. Stanice tramvají 3, 5, 6, 9, 14 a 24 „ Jindřišská“, metro „C“ Hlavní nádraží ( Wilsonovo). N.B. !! JE NUTNÉ SE PŘIHLÁSIT S UVEDENÍM JMÉNA A PŘÍJMENÍ NA E-MAIL Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein! nebo na telefonu 603412671 – výhradně formou SMS, prosím! - do čtvrtku 28.11.

Po krátkém pietním aktu si samozřejmě tuto přenádhernou synagogu samozřejmě prohlédneme. Tuším totiž, že mnozí z vás v ní dosud nebyli nebo byli, ale třeba před mnoha lety. Vstupné do synagogy činí 100,- Kč, ovšem v případě zakoupení vstupenky on –line jen 90,-!

On –line vstupenka zde:
http://www.synagogue.cz/jeruzalemska-synagoga

Další info o synagoze:
https://www.prague.eu/cs/objekt/mista/1636/jeruzalemska-synagoga-jubilejni
www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/jubilejni-synagoga-v-jeruzalemske-ulici
https://cs.wikipedia.org/wiki/Jeruzalémská_synagoga

Po pietním aktu a po prohlídce se společně podíváme na některé zajímavé věci v okolí. Jaké? Myslíte, že tuto část Prahy znáte dokonale? Nechte se překvapit! Závěrem samozřejmě možnost společného přátelského posezení.

Mše svatá u křižovníků

V sobotu 30. listopadu v 9 hodin ráno, před zahájením XXVII. generálního sněmu KČ, bude jako již tradičně sloužena mše svatá v křižovnickém kostele sv. Františka z Assisi na Křižovnickém náměstí u Karlova mostu.

Mše bude obětována za české panovníky, jejichž výročí úmrtí připadá na tyto dny, a také za zdar našeho jednání na generálním sněmu. Celebrantem bude čestný člen Koruny České Jaroslav Maxmilián Kašparů.

Panychida za všechny zemřelé, zavražděné a umučené panovníky všech národů

V neděli 1. 12. 2019 v katedrálním chrámu sv. Cyrila a Metoděje, Resslova 9a, od cca 10.30.

Výraz panychida pochází z řečtiny (řecky παννυχίς – celonoční [služba]) a označuje v pravoslavné a řeckokatolické liturgii bohoslužbu za zemřelé. Knižně se užívá pro jakoukoliv smuteční slavnost, tryznu.

Text panychidy(obecný):
http://download.pravoslavi.cz/bohosluzby/panychpl.pdf

N.B.: Panychida bude sloužena na moji žádost po pravidelné nedělní bohoslužbě - liturgii: Čas konce liturgie nelze určit s minutovou přesností , obvykle je to mezi 10.30 – 10.45. Samozřejmě se můžete zúčastnit i celé bohoslužby, předcházející panychidě. Začátek je v 9.30.

Text Božské liturgie sv. Jana Zlatoústého:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Liturgie_svatého_Jana_Zlatoústého

Po skončení Panychidy následuje prohlídka katedrálního chrámu sv. Cyrila a Metoděje včetně Památníku obětem heydrichiády v kryptě (vstupné zdarma  a, v případě dostatečného zájmu, společný nedělní oběd v sousední Krčmě U parašutistů - http://www.uparasutistu.cz/ . N.B.: NEDĚLNÍ DOPROVODNÝ PROGRAM JAKO TAKOVÝ SAMOZŘEJMĚ NEPODLÉHÁ POVINNÉMU PŘIHLAŠOVÁNÍ SE, ALE V PŘÍPADĚ VAŠEHO ZÁJMU O ZÁVEREČNÝ SPOLEČNÝ NEDĚLNÍ OBĚD SE MI, PROSÍM, PŘECI JEN NAHLASTE!

Metro „B“ „Karlovo nám.“ ; tram „ Karlovo náměstí“ 2,3,4,6,10,14,16,18,22,23 a24 nebo tram 5 a 17 a bus 176 „ Jiráskovo nám.“

Václav Srb
Čestný předseda Koruny České (monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska)

 

 • Anhängerschaft

  Anhängerschaft

  Als ein registrierter Anhänger der Böhmischen Krone ist es Ihnen gestattet am Parteileben teilzunehmen, regelmäßig Informationen des Parteivorstandes sowie Einladungen zu unseren Veranstaltungen zu erhalten. Read More
 • Mitgliedschaft

  Mitgliedschaft

  Die ordentlichen Mitglieder der Böhmischen Krone verfügen über das Recht aktiv am inneren Parteileben teilzunehmen, seine Entwicklung zu beeinflussen, bei den Parteiversammlungen abzustimmen sowie in Parteigremien gewählt zu werden. Read More
 • Finanzielle Unterstützung

  Finanzielle Unterstützung

  Die Böhmische Krone als eine nicht-parlamentäre politische Partei ist von freiwilligen Spenden ihrer Anhänger und Mitglieder abhängig. Unterstützen Sie die Wiederherstellung der Monarchie durch einen Beitrag auf unser transparentes Konto. Read More
 • 1