Lídr kandidátky Koruny České ve volbách do zastupitelstva Plzeňského kraje, historik Luděk Krčmář, odpovídal na otázky České televize.

Zmínil mimo jiné své priority, kterými jsou v oblasti kultury podpora místních muzejí, v oblasti turistického ruchu podpora církevní turistiky a vybudování termálních lázní a v oblasti dopravy zajištění dopravní obslužnosti v menších regionech.

Co se podle vás za poslední čtyři roky povedlo?

Myslím si, že se určitě povedla situace po volbách, kdy vyhrály určité strany, ale v Plzni se dokázaly zformovat demokratické konzervativní síly do vedení kraje. 

Co se podle vás za poslední čtyři roky nepovedlo?

Jsem patriot a dalo by se říct, že v Plzni se toho povedlo docela dost. V Plzeňském kraji také. Kraj určitě ještě zaostává v morálních a kulturních hodnotách vedení kraje. To si myslím, že tam je velký deficit a za poslední čtyři roky se to nezměnilo.

Jaké jsou vaše tři hlavní priority?

První priorita je z mého oboru a je to kultura. Je to podpora paměťových institucí, podpora menších muzeí. Ty jsou často jedinými nositeli tradice a kultury v malých mikroregionech vůbec. Zadruhé je to turistický ruch, o který se také zajímám, a myslím si, že máme co nabídnout. Jsou zde ale nové a nové produkty, které je možné zpracovávat. A velkou myšlenkou při sestavování tohoto programu je, že nám tu chybí třeba termální lázně, jak jsme zvyklí z jiných regionů i ve střední Evropě. Chybí podpora církevní turistiky. Třetím bodem je dopravní obslužnost v menších regionech. Z Plzně do Prahy se dostanete jednoduše, to je spojů docela dost. Ale do té Plzně abyste se dostali, to si myslím, že je daleko horší.

Více na webu ČT24: Kdo usiluje o hlasy voličů v Plzeňském kraji?

 • Anhängerschaft

  Anhängerschaft

  Als ein registrierter Anhänger der Böhmischen Krone ist es Ihnen gestattet am Parteileben teilzunehmen, regelmäßig Informationen des Parteivorstandes sowie Einladungen zu unseren Veranstaltungen zu erhalten. Read More
 • Mitgliedschaft

  Mitgliedschaft

  Die ordentlichen Mitglieder der Böhmischen Krone verfügen über das Recht aktiv am inneren Parteileben teilzunehmen, seine Entwicklung zu beeinflussen, bei den Parteiversammlungen abzustimmen sowie in Parteigremien gewählt zu werden. Read More
 • Finanzielle Unterstützung

  Finanzielle Unterstützung

  Die Böhmische Krone als eine nicht-parlamentäre politische Partei ist von freiwilligen Spenden ihrer Anhänger und Mitglieder abhängig. Unterstützen Sie die Wiederherstellung der Monarchie durch einen Beitrag auf unser transparentes Konto. Read More
 • 1