Lídr kandidátky Koruny České ve volbách do zastupitelstva Olomouckého kraje, ekolog Miloš Holzer, odpovídal na otázky České televize.

Zmínil mimo jiné své priority, kterými je zabránění výstavbě průmyslové zóny na kvalitní zemědělské půdě u Hněvotína, ochrana vody v krajině, především řeky Moravy v její přirozené podobě, a propojení informačních systémů ve zdravotnictví.

Co se podle vás za poslední čtyři roky povedlo? 

Pro nás monarchisty bylo nejzásadnější a nejdůležitější to, že došlo k úpravě a celkové rekonstrukci zámku v Čechách pod Kosířem. Podobně se na stejném místě dotáhlo i muzeum kočárů. 

Co se podle vás za poslední čtyři roky nepovedlo? 

Jsme doslova vyděšeni z toho, že se nepodařilo odstranit korupci a klientelismus ve všech složkách kraje i města. Naopak všechny tyto orgány nahrávají k jakýmsi nesmyslným stavebním úpravám, se kterými naprosto nesouhlasíme. 

Jaké jsou vaše priority?

Na prvním místě máme docela konkrétní záležitosti. Budeme se snažit zabránit zástavbě na 44 tisících metrech čtverečních u Hněvotína, protože je tam vůbec nejkvalitnější půda na okrese. Za druhé, protože je u nás celá řada odborníků, kteří se zabývají vodním prostředím, tak je to boj proti suchu a obrana řeky Moravy, u které nechceme, aby došlo k jejímu zkanalizování. Nechceme Baťův kanál ani Odru, Labe a podobné nesmysly. No a naší poslední prioritou je orientace na zdravotnictví, kde bychom zejména chtěli propojit informační systémy všech zúčastněných, kteří poskytují zdravotní péči. Všechno do jednoho lépe zabezpečeného systému. 

Více na webu ČT24

 • Anhängerschaft

  Anhängerschaft

  Als ein registrierter Anhänger der Böhmischen Krone ist es Ihnen gestattet am Parteileben teilzunehmen, regelmäßig Informationen des Parteivorstandes sowie Einladungen zu unseren Veranstaltungen zu erhalten. Read More
 • Mitgliedschaft

  Mitgliedschaft

  Die ordentlichen Mitglieder der Böhmischen Krone verfügen über das Recht aktiv am inneren Parteileben teilzunehmen, seine Entwicklung zu beeinflussen, bei den Parteiversammlungen abzustimmen sowie in Parteigremien gewählt zu werden. Read More
 • Finanzielle Unterstützung

  Finanzielle Unterstützung

  Die Böhmische Krone als eine nicht-parlamentäre politische Partei ist von freiwilligen Spenden ihrer Anhänger und Mitglieder abhängig. Unterstützen Sie die Wiederherstellung der Monarchie durch einen Beitrag auf unser transparentes Konto. Read More
 • 1