Kalendář událostí

Svěcení pramene císaře Karla I.
sobota, 11. srpen 2018, 10:30 -  0:00
Shlédnutí : 1193
Místo : Návarov, Zlatá Olešnice

Dne 27. 11. 2017 se Svazu c.k. vojenských vysloužilců zemí Koruny české podařilo označit pramen, který pojmenovali po poslednim rakouském císaři a českém králi blahoslaveném Karlu I. Habsbusko-Lotrinském.

Pramen se nachází v malebném údolí říčky Kamenice v podhůří Jizerských hor, nedaleko penzionu Rusalka a mostu spojující státní silnici s příjezdem k hradu Navarov (mapa). Akci zorganizoval praporečník Svazu Jirka Šubrt, který pramen nalezl v létě roku 2017. Do té doby, než Jirka tento zapomenutý pramen nalezl a vyčistil, voda skrytě vytékala do podloži a podmáčela přilehlou turistickou cestu. Následně Jirka Šubrt vysekal lože pramenu, uložil hrdlo a vyzdil podezdívku. Poté byla nad pramen upevněna dřevěná deska, s barevným vyobrazením císaře a jeho jménem, které je zároveň i jménem pramenu. Voda z pramene je krystalicky čistá, chutná a obsahuje léčivé složky.

Věříme, že tento počin posloužl kolemjdoucím a zároveň bude sloužit i jako připomínka našeho posledního císaře.

Slavnostní požehnání pramene, spolupořádané Svazem c.k. vojenských vysloužilců a Korunou Českou, se uskuteční dne 11. srpna 2018 od 10:30 hodin, sraz účasníků před penzionem Rusalka v Návarově.

navarov


  • 1