Kalendář událostí

Císařské slavnosti
sobota, 18. srpen 2018,  8:00 - 17:00
Shlédnutí : 340
Místo : Obříství

Srdečně zveme tímto všechny přátele Rakouské monarchie na oslavu narození Jeho císařského a královského veličenstva Františka  Josefa I. (18. 8. 1830) a císařského a královského veličenstva Karla I. (17.8 1887)
Akce se uskuteční v malebné obci Obříství nedaleko Prahy, Obec je navždy spojena s osobnostmi jako byl Bedřich Smetana, Svatopluk Čech nebo polní podmaršálek Baron František von Koller
Proto jste všichni srdečně zváni do areálu památníku Bedřicha Smetany, kde bude akce převážně probíhat.

Akce se uskuteční v sobotu 18. 8. 2018. Začátek pro veřejnost je v 8 hodin ráno.

Účinkující, stánkaři a různí prodejci nechť se dostaví nejlépe již v pátek. Ústroj účastníků: veškeré varianty uniforem rakousko-uherské armády v letech 1866-1918, uniforma rakouského četnictva, dobové civilní oblečení, kombinace vojenské výstroje a civilního oblečení, sokolský, ostrostřelecký. Uniformy zdravotnic rakousko-uherského červeného kříže. Účastnit se mohou i vojáci starších válek napoleonských. Na osobnost našeho slavného barona se musí stále poukazovat.

Výzbroj účastníků: zbraně modelem do roku 1918. Zbraně patřící k dobové uniformě.  Vítáni jsou samozřejmě doboví civilní obyvatele.       

Každý účastník má nárok na neomezené množství piva a oběd a večeři. Pokrytí části cestovních výdajů pro účastníky je možnost ubytování na zahradě ve stanu, stodole, nebo VIP ubytovaní. 
V průběhu  dne bude hrát živá hudba.  Budou ukázky z výcviku jednotek. Táborový život.  Budou zde probíhat různé soutěže. Vařit bude polní kuchyně. Pivo bude z malého pivovárku. Pro dámy bude připraveno víno a domácí medovina.  Barman míchající vybrané koktejly bude také k dispozici.V odpoledních hodinách  bude následovat slavnostní pochod jednotek k čestnému hřbitovu padlých vojáku. Zde bude následovat čestná salva.Po uctění padlých  bude následovat krátký proslov. Návrat zpět do památníku, 
Je vítáno, aby účastníci zůstali až do neděle a pokračovali v přátelském obětí piva, jídla a kamarádů.
Všeho bude dostatek.

Akce je zaměřena na propagaci monarchie, spolků a historických jednotek.  Budu se moc těšit na přátelské setkání.

V Případě jakýkoli otázek neváhejte kontaktovat pořadatele.

Za pořadatele  E. F. Bernard Honzák  LIR 8,  604 430 382     Gef.  Jan Schneider    LIR 8,  602 601 246

Obristvi cisarske slavnosti letak Obristvi cisarske slavnosti program


  • 1