Kalendář událostí

Putování Prahou za obnovu Mariánského sloupu
sobota, 11. květen 2019, 11:00 - 17:00
Shlédnutí : 223
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Místo : Praha

Letos opět, jako v předchozích letech, uskutečníme 2. květnovou sobotu – 11. května putování Prahou za obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. Jako obvykle začneme v 11 hod. v basilice Nanebevzetí Panny Marie Královské kanonie praemonstrátů na Strahově, půjdeme po pražských kostelích a putování zakončíne cca v 16 hod v chrámu Matky Boží před Týnem na Staroměstském náměstí. Do 18 hod. máme prostor na místě strženého Mariánského sloupu pro společnou a individuální modlitbu.

Putování Prahou za obnovu Mariámského sloupu se koná s požehnáním J. Em. Dominika kardinála Duky, arcibiskupa pražského a primase českého.

V rámci putování bude mše sv. v kostele Panny Marie pod řetězem Suverenního vojenského hospitálního řádu sv. Jana v Jeruzalémě, na Rhodu a na Maltě.

Modlit se budeme za obnovu Mariánského sloupu, katolickou církev, její představitele, překonání současné krize a obrácení českého národa ke Kristu, jeho Matce Panně Marii a katolické církvi.

Níže je ke stažení modlitební příručka a prosím, abyste nám, pokud se zúčastníte, pomohli tím, že ji pro sebe vytisknete. Text je upraven pro tisk na formát A5 pro toho, kdo má možnost oboustranného tisku a rozvržení stránky brožura. Písmo je v této verzi větší, je třeba počítat se zmenšením z formátu A4 na A5. Lze ale tisknout i na formát A4 oboustranně i jednostranně. Prosíme Vás proto, že vše děláme a financujeme sami a na domácím počítači. Kdo nemá možnost tisku, nevadí, vytiskneme a přineseme cca 20 výtisků.

K dispozici bude v omezeném množství brožura o Mariánském sloupu, příp. možnost ji objednat poštou. Cena brožury je 39 Kč.

Mgr. Ing. Josef Pejřimovský PhD.
organizátor putování


  • 1