Kalendář událostí

Pochod za monarchii 2019
pondělí, 28. říjen 2019
Shlédnutí : 1221
Místo : Václavské náměstí, Praha

Pochod 2019 pozvanka

Koruna Česká vás zve na tradiční Pochod za monarchii, konaný v Praze dne 28. října 2019 z Václavského náměstí k Pražskému hradu.

28. října se slaví vznik státu, který už 27 let neexistuje.
Státu, který za 70 let své existence nedokázal vytvořit bezpečný domov milionům svých občanů, který je nechal upadnout pod nejbrutálnější režimy a který postupně ztratil staletá dědictví našich předků.
Státu, který se nakonec po ponižující politické agonii rozpadl dohodou pouhých dvou politiků a to proti vůli většiny svých občanů.

Přijďte si připomenout, že české dějiny nezačaly rokem 1918, ba naopak, největšího vrcholu dosáhly v dobách před ním.
Přijďte podpořit staletími osvědčené hodnoty, v které věřili naši předkové.
Přijďte nabídnout alternativu k bludnému kruhu, v němž se točí naše politika i společnost.

Program

od 13:30

sraz účastníků u sochy sv. Václava
(Pozor: od 26. října do 29. ráno nebude v provozu metro C mezi Hlavním nádražím a Pražského povstání, kde bude v celém úseku zavedena náhradní autobusová doprava. Pravděpodobně bude docházet ke zpoždění a dopravním komplikacím. Pokud plánujete přijet touto trasou, počítejte prosím s časovou rezervou, abyste se mohli dostavit na zahájení pochodu včas)

14:00

Přivítání účastníků a zdravice našich přátel

Společný zpěv císařské hymny a Svatováclavského chorálu (Jakkoli je na místě při tomto výročí připomenout císařskou hymnu, je nutno mít stále na zřeteli, že naším cílem není, a ani nemůže být, obnova císařství, nýbrž Českého království, resp. Zemí Koruny české)

Začátek pochodu v trase: Václavské nám. – Na Příkopech – Prašná brána – Celetná – Staroměstské nám. (připomenutí Mariánského sloupu) – Křižovnické náměstí –
Karlův most – Mostecká ulice – Malostranské nám. (připomenutí pomníku maršála Radeckého) – Nerudova – Hradčanské náměstí

kolem 17:00

zakončení akce projevem na Hradčanském náměstí
(následovat bude neformální posezení v Café Sternberg v Národní galerii)


Další soubory ke stažení souvicející s pochodem najdete zde:

Pokud bydlíte na Moravě či ve Slezsku a z různých důvodů nemůžete dorazit 28. října do Prahy, olomoucká regionální společnost Koruny České nabíz jako alternativu Pochod za obnovu Českého království v Olomouci.


  • 1