Kalendář událostí

Pouť ke hrobu císařovny Zity
sobota, 14. březen 2020, 12:30 -  0:00
Shlédnutí : 477
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Místo : Kapucínský kostel, Vídeň

Z důvodu nouzového stavu kvůli pandemii koronaviru Covid-19 se akce ruší

Spolek Císařovna Zita zve všechny ctitele císařovny a královny Zity Habsbursko-Lotrinské na pouť k jejímu hrobu v kapucínské kryptě ve Vídni v sobotu 14. 3. 2020.

Jako každoročně bude hlavním bodem programu Mše sv. v tradičním římském ritu ve 12.30, po níž bude bezprostředně následovat pobožnost v kostele. Zpěvem je opět doprovodí Husovický okrašlovací spolek pěvecký pod vedením pana doktora Matyáška. V 15.30 předpokládáme odjezd z Vídně směr Kahlenberg, kde budeme mít prohlídku s výkladem. Právě Kahlenberg se v minulých letech často objevoval mezi návrhy našich stálých poutníků na doprovodný program a letos jsme se tedy rozhodli jim vyhovět. Z Kahlenbergu pak už budeme odjíždět přímo zpět do ČR.

 Společná doprava autobusy bude jako v minulých letech zajištěna z Brna a z Českých Budějovic. Cena zájezdu z Brna bude letos 400,- Kč/osobu a autobus pojede po obvyklé trase (Rosice) – Brno – Mikulov – Vídeň s obvyklými časy odjezdu (8.30, 9.00, 9.45). Odjezd z Rosic zatím není stoprocentní a závisí na dostatečném zájmu poutníků. Preferované místo odjezdu prosím uvádějte v přihlášce, stejně jako telefonický kontakt (v případě skupiny poutníků stačí jeden).

Přihlašovat se můžete jako vždy na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., zájemci o odjezd z Českých Budějovic pak na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kde získají i další informace o odjezdových místech, časech a ceně. S přihláškami prosím neváhejte: vloni se poměrně hodně poutníků přihlašovalo na poslední chvíli, kdy byl jeden autobus již naplněn a na objednání druhého už bylo pozdě.

Proti jiným letům letos nebude součástí společná návštěva krypty. V běžných otvíracích hodinách nám ji z provozních důvodů neumožní kapucíni a loňská večerní pobožnost po zavírací době byla sice krásná, pro mnoho poutníků však pozdní návrat do ČR znamenal vážné komplikace s následnou dopravou domů. Kryptu bude možné navštívit individuálně před Mší sv. nebo po ní.

Na viděnou na pouti se těší

Lucie Cekotová


  • 1