Kalendář událostí

Olomoucí po stopách Habsburků
neděle, 13. září 2020, 13:30
Shlédnutí : 87
Místo : Palachovo náměstí, Olomouc

Koruna Česká, místní společnost Olomouc, a Ing. Tomáš Kryl (www.nejlepsipruvodce.cz) Vás srdečně zvou na prohlídkový okruh Olomoucí po stopách Habsburků.

Zjistíte, která místa v Olomouci jsou spojena nejen s Františkem Josefem I. Dozvíte se, kde můžete narazit na habsburské symboly, podobizny a jména, které stavby a instituce v Olomouci Habsburkové jako mecenáši iniciovali a finančně podpořili, nebo kde měli dvorní lékárnu. Odhalíme, kolik příslušníků rodu zastávalo úřad olomouckého biskupa, kde všude bývala Jejich Veličenstva v hanácké metropoli ubytována nebo i to, kde se u nás konaly habsburské svatby a pohřby.

Neděle 13. září 2020, 13:30 hod., sraz na Palachově náměstí u Terezské brány. Vstup volný s finanční podporou Koruny české (monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska)

Prohlídka se uskuteční za každého počasí; nutná rezervace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Přihláška je automaticky považována za přijatou a platnou, nebude potvrzována.

2020 09 13 Olomouci po stopach Habsburku plakat


  • 1