Kalendář

Pouť k císařovně Zitě
sobota, 13. březen 2021, 12:00
Shlédnutí : 579
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Místo : kostel Nanebevzetí Panny Marie, Stará Boleslav

Spolek Císařovna Zita tradičně v březnu u příležitosti výročí smrti císařovny Zity pořádá pouť k jejímu hrobu v Kapucínské kryptě ve Vídni. Z důvodu současné epidemiologické situace však v letošním roce není možné zajistit její konání v klasickém formátu, proto bude jako náhrada uspořádána mše svatá 13. března 2021 od 12:00 v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi. Pro zájemce ještě předtím pěší pouť ze Říčan od 5:30 ráno (případně z Klánovic od 7:30) do Staré Boleslavi.

Více informací viz text e-mailu od předsedkyně spolku paní Lucie Cekotové, sdílený níže.

V případě zájmu prosím kontaktujte spolek e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Milí přátelé,

řada z Vás projevila zájem o naši tradiční pouť do Vídně, která se pro letošek změnila v pouť do Staré Boleslavi. Za aktuální situace se však ještě měsíc před termínem nedá nic smysluplně uspořádat – dopravce neví, jestli může jezdit, aby nepřišel o státní kompenzace, a už vůbec neví, co bude moci za měsíc (nebo, když už jsme u toho, příští pondělí). Zámek v Brandýse je zavřený a nejspíš to tak i zůstane. Co bude s restauracemi, aby si poutníci měli kde dát aspoň čaj, případně přebalit děti, netuší nikdo. Již domluvenou mši sv. nicméně rušit nechceme a kostel Panny Marie ve Staré Boleslavi je veliký, takže tam porušení žádných opatření nehrozí, a tak se pro letošek vrátíme k modelu před mnoha lety, kdy jsme jezdili do Vídně každý po vlastní ose. Jenom letos zkrátka pojedeme po vlastní ose do Staré Boleslavi. Mše sv. podle misálu z roku 1962 ke cti bl. Karla Rakouského se uskuteční 13.3.2021 ve 12.00 v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi a po ní bude následovat tamtéž pobožnost na úmysl blahořečení Boží služebnice Zity jako obvykle. Stará Boleslav je z Prahy dobře dopravně dostupná i veřejnou dopravou, a samozřejmě je možná doprava vlastními auty. P. Zentner navíc nabízí zájemcům pěší pouť - na čerstvém vzduchu, a tudíž epidemiologicky naprosto bezpečnou - která bude vycházet od kostela sv. Petra a Pavla v Říčanech v 5:30 ráno, s možností připojit se v 5:45 na nádraží v Říčanech (příjezd vlaku z Hlavního nádraží 5:01 je do Říčan v 5:31) nebo v lehčí variantě v 7:30 v Klánovicích (příjezd vlaku z Masarykova nádraží 7:00 je do Klánovic 7:19). Trasa měří v delší variantě něco málo přes 25 km, v kratší variantě 15 km. Pokud by kdokoli z Vás potřeboval s dopravou či jinými praktickými věcmi poradit, dejte mi prosím vědět.

Vzhledem k tomu, že letos nebudeme organizovat společnou dopravu, se nemusíte nijak hlásit a samozřejmě ani nic platit (kromě příspěvku do sbírky, za nějž budeme velice vděčni). Nicméně program budeme případně upřesňovat, pokud by se například otevřel zámek, a takovéto doplňující informace už nebudu rozesílat všem, ale jen těm, kteří mi napíší, že alespoň uvažují o účasti. Pokud by se situace zlepšila a opatření uvolnila, pokusila bych se zajistit společnou dopravu autobusem třeba i na poslední chvíli. I v takovém ppřípadě bych ale dávala vědět jen těm, kteří o to nějakým způsobem projeví nebo už projevili zájem.

Péči bývalého vicepostulátora procesu blahořečení císařovny Zity fr. Karla Pemsla OT nedávno vyšla česky "Novéna v duchu služebnice Boží Zity". Za výrobní cenu 50,- Kč plus poštovné ji distribuují němečtí rytíři z Bouzova, kde si ji případně můžete objednat: https://zita.farnost-bouzov.cz/ Pokud mi v dostatečném časovém předstihu před poutí nahlásíte, že máte o novému zájem (s uvedením počtu kusů), vezmu jich příslušný počet s sebou, abyste nemuseli platit poštovné.

Přeji vám všem pevné zdraví duše i těla a alespoň s některými se budu těšit na viděnou.

L. Cekotová


  • 1