Aktuálně

Ani v letošní prezidentské volbě nenajdou voliči na hlasovacích lístcích jméno sochaře Emila Adamce. Rodák z Frýdku-Místku, který bydlel v Sedlištích a nyní žije v Hong Kongu, na prezidenta České republiky neúspěšně kandidoval už v roce 2013.

Dnes slaví 57. narozeniny Karel Habsburský, celým jménem: Karl Thomas Robert Maria Franziskus Georg Bahnam Habsburg-Lothringen, legitimní dědic českých králů.

Blahopřejeme!

http://www.karlvonhabsburg.at/

Prohlášení Koruny České k podpoře v doplňovacích volbách do Senátu Parlamentu ČR
(2. kolo ve dnech dne 12.1. - 13.1.2018, Obvod: 39 - Trutnov)

Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska) vyjadřuje pro 2. kolo doplňovacích voleb do Senátu Parlamentu ČR ve volebním obvodu: 39 - Trutnov, podporu kandidátovi, kterým je:

Ing. Jan Sobotka, starosta města Vrchlabí a zastupitel Královehradeckého kraje, nominovaný politickým hnutím: STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ.

Věříme, že v aktuální politické situaci má instituce Senátu Parlamentu ČR nezanedbatelný význam a pokládáme za pravděpodobné, že jeho role coby orgánu apriorní ochrany ústavnosti ještě vzroste.

Ze shora zmíněného důvodu se rovněž hlásíme k myšlence spolupráce demokratických politických sil nejen v těchto doplňkových senátních volbách, ale i v podzimním řádném termínu voleb do Senátu.

V Praze dne 10. 1. 2018

Předsednictvo Koruny České (monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska)

www.korunaceska.cz

O svátku Tří králů 6. ledna 2018 se již poosmé uskutečnil Tříkrálový pochod za monarchii od sochy sv. Václava na Hrad, kde historik a publicista Petr Placák pronesl prohlášení.

V restauraci Dejvické Nádraží dostal duchovní a písničkář Svatopluk Karásek cenu Ferdinanda Dobrotivého.

Vážení příznivci obnovy monarchie v našich zemích,

v souvislosti s blížícím se v pořadí druhým aktem přímé volby prezidenta v naší zemi coby předsednictvo strany konstatujeme, že naši podporu nemá žádný z kandidátů na tento úřad.

Přestože vnímáme počínání současné hlavy státu jako nejlepší příklad a argument toho, proč by u nás měla být obnovena dědičná parlamentní monarchie, máme pochopení i pro vůli všech našich členů a sympatizantů, kteří se rozhodnou svého volebního práva využít pro podporu změny na tomto postu.

Současně se spoléháme se na to, že monarchisté, kteří se instalace prvního úředníka země chtějí aktivně zúčastnit, se budou řídit zdravým rozumem a nepodpoří kandidáty, kteří pro výkon takové funkce ztratili všechny morální a mravní předpoklady (pokud je ovšem kdy měli).

Pro ty z vás, kteří chtějí voleb prezidenta využít k protestu proti tomu, že má tradiční sídlo českých králů i nadále obývat volený politik namísto jeho oprávněného majitele, přikládáme "královský" volební lístek, který lze využít k volbě protestní.

Předsednictvo politické strany

Koruna České (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska)

V Praze dne 4. ledna 2018

https://dragif.cz/pdf/a0iq

Přestože námitek o „cizáckém“ původu našich posledních panovníků postupně ubývá tak, jak se pod vahou znovuobjevené historické pravdy ztrácí minulými režimy vykonstruované účelové intepretace naší historie, stále se ještě můžeme setkat s námitkami proti původu našich současných následníků. Námitky jsou to většinou až naivní, ale i s nimi je nutné se vyrovnat.

Předseda naší strany Mgr. Petr Nohel, Ph.D. vystoupil v pořadu PRO A PROTI na vlnách rozhlasové stanice Český rozhlas Plus.

Vyšlo 74. číslo Monarchistického zpravodaje, které rekapituluje události závěru roku 2017, tedy účast Koruny České ve volbách, Generální sněm, dění okolo pražského Mariánského sloupu a další.

Místní společnost Koruny České ve Strážnici zve na slavnostní mši svatou za Jeho císařskou a královskou výsost, Karla Habsbursko-Lotrinského, vnuka blahoslaveného císaře Karla.

Na XXVI. Generálním sněmu Koruny České bylo předsednictvo strany doplněno o dva nové členy. Moravští členové Koruny České si zvolili nového moravského zemského hejtmana Jiřího Čízka, předsedu místní společnosti Strážnice. Jako řadový člen předsednictva byl pak zvolen Jindřich Holub, starosta obce Pohleď a předseda tamní místní společnosti Koruny České.

  • 1