Z médií

Český rozhlas Plzeň pozval na středeční podvečer druhou skupinu zástupců kandidátek, kteří se ucházejí o hlasy občanů v nadcházejících komunálních volbách do Zastupitelstva města Plzně.  Moderátor požádal přítomné kandidáty o vyjádření svých postojů, názorů a záměrů na téma: bezpečnost, doprava, ekologie, elektronizace úřadů a využití veřejného prostoru.

V předvolební debatě ke komunálním volbám zastupoval Korunu Českou Jan Drnek, člen předsednictva KČ a spisovatel a vychovatel mládeže. V debatě zmínil programové priority Koruny České v Plzni, jako je obnova historické budovy kasáren 35. pěšího pluku, kterou zcela zbytečně zbořili komunisté roku 1969, podpora městské hromadné dopravy včetně zavedení okružních linek nebo zřízení pěší zóny v historickém centru města.

Debatu si můžete poslechnout na webu Českého rozhlasu Plzeň.

V souvislosti s 80. výročím Mnichovské dohody vyšel na serveru Lidovky.cz rozhovor se spisovatelem a historikem Janem Drnkem, členem předsednictva Koruny České, který napsal tetralogii o alternativní historii Československa, začínajcí právě obdobím Mnichovské dohody z roku 1938 a zkoumající možný vývoj událostí, pokud by Československo namísto kapitulace zvolilo odpor proti německé agresi.

Hledal jsem způsob, jak k problematickému tématu Mnichova proniknout. Navíc klasickou, historickou metodou už to zpracovala celá řada lidí, mně ale tenhle postup přišel příliš povrchní a slabikářový, nepovažoval jsem to za solidní zkoumání. Přelomem pro mě byla četba knihy Kennetha Mackseyho o alternativní historii invaze do Velké Británie. Tehdy mě napadlo, že tohle je přesně ta forma, kterou potřebuji.

Rozhovor si můžete přečíst zde: Mnichov nám zlomil páteř, měli jsme se nacistům bránit, říká autor románu o alternativní historii Československa

Jan Drnek je citován také v článku Československo se chtělo, mohlo, a proto i mělo bránit.’ Historici hodnotí odkaz Mnichova 1938

Více o knize Žáby v mlíku si můžete přečíst například na webu Databáze knih.

Koruna Česká - monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska měla v sobotu 26. května zastoupení v pořadu Politické spektrum na ČT24. KČ v pořadu věnovaném úloze pomníků v dějinách representoval RNDr. Radim Špaček. Dalšími diskutujícími byli Ing. Michal Simkanič z České pravice a MUDr. Lubomir Necas ze Strany Práv Občanů.

Zastupitelstvo Prahy 6 chystá ke Koněvově soše přidat tabulky s informacemi o jeho dalším „působení“ po roce 1945 – krvavé potlačení maďarského povstání, berlínská zeď, a zejména účast na okupaci Československa v srpnu 1968. Je takové vysvětlování správné? Je Koněvův pomník symbolem sovětských okupantů nebo obyčejných vojáků, kteří bojovali ve druhé světové válce? Jaký je vůbec osud pomníků v Čechách?

Záznam pořadu najdete na webu ČT24: Osud pomníků v ČR

Předseda Koruny České Petr Nohel vystoupil v pořadu Politické spektrum na ČT24 v sobotu 17. března 2018. Diskutovalo se na téma „Jsme součástí západu, nebo směřujeme na východ?“

Spolu naším předsedou byli hosty pořadu Jiří Domlátil, předseda KAN, a Lubomír Ledl ze Strany demokratického socialismu.

Pořad není opakován, ale záznam lze zhlédnout v internetovém archivu ČT:
Politické spektrum: Jsme součástí západu, nebo směřujeme na východ?

V rozhovoru pro deník Metro se minulý týden bývalý premiér i prezident České republiky Václav Klaus vyjádřil, že „Praha je více než jiné končiny městem nemakačenků. Mozek typického Pražana podle něj není stejný jako mozek průměrného občana České republiky mimo toto velkoměsto.“ Tato a další kritická slova vybudila Václava Srba, čestného předsedu Koruny České – monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska, aby napsal otevřený dopis pražské primátorce Adrianě Krnáčové.

„Vážená paní primátorko, dovoluji si obrátit se na Vás s prosbou, abyste se veřejně ohradila proti urážlivým výrokům, jež na adresu občanů královského hlavního města v posledních dnech a týdnech opakovaně v souvislosti s aktuálními prezidentskými volbami pronáší pan ing. Václav Klaus, bývalý politik a prezident. Jistě víte, o jaké výroky se jedná,“ napsal v úvodu dopisu Václav Srb.

Celý článek: Pražský patriot

  • 1