Z médií

Profesor Milan Buben, významný heraldik, genealog a teolog a také čestný člen Koruny České a přesvědčený monarchista, poskytl zajímavý rozhovor zpravodajskému serveru INFO.cz, ve kterém mimo jiné upozorňuje na přednosti monarchie.

A ještě jednou – snad naposledy – maršál Koněv: Radim Špaček, předseda Koruny České a autor petice za odstranění pomníku maršála Koněva v Praze 6 v pořadu Máte slovo v České televizi.

Předseda Koruny České RNDr. Radim Špaček se v pořadu ČT24 Politické spektrum vyjádřil k potřebě odstranění sochy sovětského maršála Koněva z Praze 6. Připomněl, že pomník je spíše symbolem sovětské moci než připomínkou osvobození Prahy a že u Koněva jako historické osobnosti jednoznačně převažují negativní stránky nad pozitivními, což je dostatečným důvodem pro odstranění jeho pomníku. Dalšími diskutujícími byli místopředseda strany SNK Evropští demokraté pan Mgr. Stanislav Boloňský a místopředseda strany Národní socialisté pan Přemysl Votava.

Pořad můžete zhlédnout zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10116287760-politicke-spektrum/219411058200024

Čeští monarchisté přišli s nečekaným návrhem na řešení složité situace při výběru předsedy Komise EU. Předseda Koruny České Radim Špaček zaslal premiérovi Andreji Babišovi dopis, ve kterém jej vyzývá, aby začal v Evropě jednat o nominaci Karla Habsburského. Vnuk posledního rakouského císaře a českého krále Karla I. je aktuální hlavou rodu.

Celý článek: Echo24.cz

Díky účasti členů a příznivců Koruny České i dalších monarchistů na nedělní demonstraci na Letné s vlajkami Českého království se české monarchistické hnutí dostalo i na světové servery.

Konzervativní noviny přinesly rozhovor s arcivévodou Jiřím Habsbursko-Lotrinským, který přednášel na Karlově univerzitě o střední Evropě a Evropské unii.

V Konzervativních novinách vyšel rozhovor s Ninou Novákovou, naší kandidátkou do Evropského parlamentu, v němž přibližuje svou politickou minulost a vysvětluje své hlavní téma, kterým je vzdělávání a boj proti zhoubné genderové ideologi.

Jak souvisí rozpad Podunajské monarchie s okupací Čech, Moravy a Slezska, k níž došlo 15. března 1939? Hrozí nám podobná situace? Na co se koncepčně připravuje Armáda ČR? A je členství v NATO zárukou naší vojenské bezpečnosti?

V pořadu ČT24 Politické spektrum diskutovali:

  • místopředseda strany Koruna Česká - monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska a kandidát za KDU-ČSL ve volbách do Evropského parlamentu JUDr. Petr Krátký,
  • předseda strany Volte pravý blok (www.cibulka.net) p. Petr Cibulka a
  • tajemník strany realiste.cz RNDr. Jiří Hynek.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10116287760-politicke-spektrum/219411058200011/

Politické spektrum 16 3 2019

V dnešním vydání Lidových novin vyšla zpráva o Tříkrálovém pochodu za monarchii, který se konal v sobotu 5. ledna.

Více než stovka lidí dorazila v sobotu v tříkrálovém průvodu za zvuku národních písní před Pražský hrad, kde podpořili znovuzavedení rnonarchie na českénm území. Pochodovali z Václavského náměstí pod transparenty Za monarchii nebo Monarchie není anarchie. Organizátor, historik a spisovatel Petr Placák, řekl, že současný prezident Miloš Zeman rozděluje společnost. Monarchisté dlouhodobě žádají obnovu českého království, které je podle jejich názoru ze všech státních zřízení tím nejlepším.

Zpravodajský server Novinky.cz přinesl reportáž o Tříkrálovém pochodu za monarchii, který tradičně pořádá Petr Placák a redakce časopisu Babylon a účastní se jej mnoho členů Koruny České.

Monarchisté dlouhodobě požadují obnovení českého království. Monarchie je podle jejich názoru ze všech státních zřízení tím nejlepším.
(...) Turisté většinou hodnotili pochodující pozitivně, natáčeli si je na mobilní telefony. Z davu se občas ozývaly výkřiky jako „Vivat monarchia”, „Krále na Hrad” nebo „Miloši bal si spacák, na Hrad míří Placák”.

Celý článek: Novinky.cz - v článku můžete hlasovat o monarchii a republice

  • 1