Z médií

Radim Špaček v pořadu politické spektrum

Legislativní expert na oblast elektronizace státní správy RNDr. Radim Špaček, vystoupil za Korunu Českou v pořadu Politické spektrum.

Předseda KČ Petr Nohel poskytl 28. října exkluzivní rozhovor pro TV Nova, ve kterém vysvětluje některé důležité argumenty pro monarchii, program Koruny České a postoj k panovnickému domu.

Petr Nohel je předsedou Koruny České od roku 2014. Hlavním cílem této strany je obnova monarchie v českých zemích. Sami se řadí ke konzervativní pravici a podle Petra Nohela je většina členů křesťany. "Stavíme hodně na křesťanských základech a rádi bychom zamezili neustálému střídání vlád a politické nestabilitě," říká předseda. Toho chtějí dosáhnout právě návratem k monarchii.

Podle Petra Nohela máme sice horní a dolní komoru parlamentu, prakticky ale máme dvě komory dolní: "Ten Senát nehraje příliš jinou roli, je obsazován podobným způsobem jako sněmovna," říká předseda Koruny České a navrhuje obsazovat Senát tzv. virilními senátory, tedy například rektory univerzit, řediteli muzeí a galerií nebo významnými církevními hodnostáři. "Ti již svým současným výkonem povolání něco dokázali a teď tu svoji moudrost přenesou do té horní komory," vysvětluje Nohel.

V čele státu by podle Koruny České neměl být prezident, ale dědičný panovník podle nástupnického práva: "Dnešním následníkem trůnu je tedy Karel Habsburský, arcivévoda a princ, který je vnukem posledního českého krále," prozrazuje Nohel a zároveň vyvrací, že by se mu v současném státním zřízení žilo špatně: "Já jsem velice rád, že tady není komunismus. Jsem velice rád, že můžu žít v zemi, která je zatím relativně svobodná a kde mohu zatím otevřeně říkat svůj názor," říká monarchista.

Celý doprovodný článek a videozáznam rozhovoru  najdete na webu tn.nova.cz: Předseda Koruny České: "Zrušme republiku a obnovme monarchii!"

Mgr. Petr Nohel, Ph.D., předseda Koruny České, aktuálně k otázkám volební spolupráce a podpory TOP 09 pro Aktuálně.cz

Letošní volby jsou doslova rejdištěm protestních stran. Je zde ale jedna, která se sice sama za protestní vůbec nepovažuje, přitom je v jistém směru nejprotestnější ze všech. Na kandidátkách TOP 09 je 15 zástupců monarchistické strany Koruna Česká. Už nejde jen o recesi nerozhodnutých voličů. Je to poprvé v novodobé české historii, kdy hlas pro ty, kteří 99 let starý republikánský model považují za zdiskreditovaný a ideální podobu českého státu vidí v návratu ke konstituční monarchii, nemusí být předem ztracen. Teoreticky by stačilo jediné - monarchisty ve větší míře kroužkovat.

Celý článek: Aktuálně.cz

Ozbrojit, či odzbrojit? Je nutné zpřísňovat podmínky držení zbraní občany?

Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska) opět v ČT24, pořad Politické spektrum. Na téma zbraní diskutovali: předsedkyně Klíčového hnutí - Táňa Fischerová, za Korunu Českou (monarchistickou stranu Čech, Moravy a Slezska) místopředseda - Petr Krátký a předseda HOZK (hnutí Občanů za Kraje) - Martin Vacek. 

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10116287760-politicke-spektrum/217411058200013/

Diskuse parlamentních a neparlamentních stran o výzvě prezidenta Miloše Zemana k poslancům, aby schválili zákon o celostátním referendu. O střetu zájmů u politiků a o návrhu opozice na mimořádnou schůzi ke kauze Farma Čapí hnízdo. Moderuje Ondřej Konrád. Hosty pořadu byli členové rozpočtového výboru PSP: Miroslav Kalousek (TOP 09) a Václav Votava (ČSSD). Mimoparlamentní strany zastupovali: Aleš Hodina (Patrioti) a Petr Ježek (ČSNS). Za monarchisty vystoupil místopředseda KČ Petr Krátký.

Pořad k poslechu na: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3587177

  • 1