Z médií

Čeští monarchisté přišli s nečekaným návrhem na řešení složité situace při výběru předsedy Komise EU. Předseda Koruny České Radim Špaček zaslal premiérovi Andreji Babišovi dopis, ve kterém jej vyzývá, aby začal v Evropě jednat o nominaci Karla Habsburského. Vnuk posledního rakouského císaře a českého krále Karla I. je aktuální hlavou rodu.

Celý článek: Echo24.cz

Díky účasti členů a příznivců Koruny České i dalších monarchistů na nedělní demonstraci na Letné s vlajkami Českého království se české monarchistické hnutí dostalo i na světové servery.

Konzervativní noviny přinesly rozhovor s arcivévodou Jiřím Habsbursko-Lotrinským, který přednášel na Karlově univerzitě o střední Evropě a Evropské unii.

V Konzervativních novinách vyšel rozhovor s Ninou Novákovou, naší kandidátkou do Evropského parlamentu, v němž přibližuje svou politickou minulost a vysvětluje své hlavní téma, kterým je vzdělávání a boj proti zhoubné genderové ideologi.

Jak souvisí rozpad Podunajské monarchie s okupací Čech, Moravy a Slezska, k níž došlo 15. března 1939? Hrozí nám podobná situace? Na co se koncepčně připravuje Armáda ČR? A je členství v NATO zárukou naší vojenské bezpečnosti?

V pořadu ČT24 Politické spektrum diskutovali:

  • místopředseda strany Koruna Česká - monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska a kandidát za KDU-ČSL ve volbách do Evropského parlamentu JUDr. Petr Krátký,
  • předseda strany Volte pravý blok (www.cibulka.net) p. Petr Cibulka a
  • tajemník strany realiste.cz RNDr. Jiří Hynek.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10116287760-politicke-spektrum/219411058200011/

Politické spektrum 16 3 2019

V dnešním vydání Lidových novin vyšla zpráva o Tříkrálovém pochodu za monarchii, který se konal v sobotu 5. ledna.

Více než stovka lidí dorazila v sobotu v tříkrálovém průvodu za zvuku národních písní před Pražský hrad, kde podpořili znovuzavedení rnonarchie na českénm území. Pochodovali z Václavského náměstí pod transparenty Za monarchii nebo Monarchie není anarchie. Organizátor, historik a spisovatel Petr Placák, řekl, že současný prezident Miloš Zeman rozděluje společnost. Monarchisté dlouhodobě žádají obnovu českého království, které je podle jejich názoru ze všech státních zřízení tím nejlepším.

Zpravodajský server Novinky.cz přinesl reportáž o Tříkrálovém pochodu za monarchii, který tradičně pořádá Petr Placák a redakce časopisu Babylon a účastní se jej mnoho členů Koruny České.

Monarchisté dlouhodobě požadují obnovení českého království. Monarchie je podle jejich názoru ze všech státních zřízení tím nejlepším.
(...) Turisté většinou hodnotili pochodující pozitivně, natáčeli si je na mobilní telefony. Z davu se občas ozývaly výkřiky jako „Vivat monarchia”, „Krále na Hrad” nebo „Miloši bal si spacák, na Hrad míří Placák”.

Celý článek: Novinky.cz - v článku můžete hlasovat o monarchii a republice

Čestný předseda KČ Václav Srb byl v sobotu 8. prosince hostem pořadu Politické spektrum na ČT24, který byl věnován tématu lidských práv a občanské společnosti.

Téma pořadu bylo zvoleno v souvislosti se dnem lidských práv slaveným 10. prosince a výročím třiceti let od snídaně českých disidentů s francouzským prezidentem Mitterandem.

Záznam pořadu můžete vidět na webu ČT24

Předseda KČ Petr Nohel poskytl rozsáhlý rozhovor Hospodářským novinám u příležitosti stého výročí událostí roku 1918.

Václav Srb | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Václav Srb, čestný předseda Koruny České, poskytl u příležitosti našeho Pochodu za monarchii rozhovor pro Lidové noviny.

Zatímco lidé o víkendu slavili vznik republiky, monarchisté si připomínali konec království. V neděli kráčel Prahou pochod, který organizovala monarchistická strana Koruna česká. „Vývoj na Pražském hradě, v sídle českých panovníků, je v posledních letech takový, že minimálně na polovinu obyvatelstva působí dojmem, že by o alternativě bylo možné aspoň diskutovat,“ řekl v rozhovoru pro LN čestný předseda strany Václav Srb s tím, že návrat k monarchii podle něj začíná být seriózní alternativa.

Celý článek: Habsburkové nikdy neřekli ano, chci český trůn. Ale zatím nikdy neřekli ne, říká čestný předseda monarchistů

  • 1