Zaujalo nás

Jak se právě dočítám, hledá prý renomovaný týdeník The Economist vysvětlení pro překvapivou oblibu monarchií v 21. století… no, není to záhada tak úplně k nerozluštění.

Jestli nad ní pánům v redakci Economistu zůstává rozum stát, dovolil bych si ve vší náležité úctě podat vysvětlení toho jevu sám.

V Konzervativních listech vyšla druhá část poznámek historika Jana Cholínského k textu spisovatele a člena předsednictva KČ Jana Drnka Konzervativní alternativa.

V Konzervativních listech nedávno vyšel zajímavý článek historika Jana Cholínského, reagující na text Konzervativní alternativa od Jana Drnka, významného člena Koruny České.

V Konzervativních novinách vyšel zajímavý rozhovor o rodině s Maxem Kašparů, čestným členem Koruny České.

Zámek Konopiště otevřel výstavu věnovanou poslednímu rakouskému císaři a českému králi. Karel I. nastoupil na trůn v roce 1916 a vládl pouhé dva roky. Lidmi oblíbený panovník zažil jako poručík dragounského pluku první světovou válku na vlastní kůži a jeho panování bylo poznamenáno neustálou snahou o zastavení zuřícího konfliktu. V roce 2004 ho papež Jan Pavel II. pro mírové snahy blahořečil.

„V letošním osmičkovém roce si připomínáme řadu výročí, které se dotýkají naší národní minulosti, zejména ve dvacátém století. A je pravdou, že tam, kde začal onen velký příběh republiky, který si budeme připomínat hlavně v říjnu, sto let existence samostatného Československa, tak v ten okamžik skončil velký příběh české monarchie, který trval takřka deset století,“ upozorňuje kurátor expozice Jindřich Forejt.

Celý článek: Velký příběh české monarchie. Na Konopiště se vrátil poslední český král – ČT24

  • 1