Lídr kandidátky Koruny České ve volbách do zastupitelstva Plzeňského kraje, historik Luděk Krčmář, odpovídal na otázky České televize.

Zmínil mimo jiné své priority, kterými jsou v oblasti kultury podpora místních muzejí, v oblasti turistického ruchu podpora církevní turistiky a vybudování termálních lázní a v oblasti dopravy zajištění dopravní obslužnosti v menších regionech.

Co se podle vás za poslední čtyři roky povedlo?

Myslím si, že se určitě povedla situace po volbách, kdy vyhrály určité strany, ale v Plzni se dokázaly zformovat demokratické konzervativní síly do vedení kraje. 

Co se podle vás za poslední čtyři roky nepovedlo?

Jsem patriot a dalo by se říct, že v Plzni se toho povedlo docela dost. V Plzeňském kraji také. Kraj určitě ještě zaostává v morálních a kulturních hodnotách vedení kraje. To si myslím, že tam je velký deficit a za poslední čtyři roky se to nezměnilo.

Jaké jsou vaše tři hlavní priority?

První priorita je z mého oboru a je to kultura. Je to podpora paměťových institucí, podpora menších muzeí. Ty jsou často jedinými nositeli tradice a kultury v malých mikroregionech vůbec. Zadruhé je to turistický ruch, o který se také zajímám, a myslím si, že máme co nabídnout. Jsou zde ale nové a nové produkty, které je možné zpracovávat. A velkou myšlenkou při sestavování tohoto programu je, že nám tu chybí třeba termální lázně, jak jsme zvyklí z jiných regionů i ve střední Evropě. Chybí podpora církevní turistiky. Třetím bodem je dopravní obslužnost v menších regionech. Z Plzně do Prahy se dostanete jednoduše, to je spojů docela dost. Ale do té Plzně abyste se dostali, to si myslím, že je daleko horší.

Více na webu ČT24: Kdo usiluje o hlasy voličů v Plzeňském kraji?

  • 1