V předvolební debatě Českého rozhlasu ke krajským volbám v Plzeňském kraji vystoupil lídr Koruny České Luděk Krčmář. Dalšími hosty pořadu byli Ivana Bartošová (Koalice pro Plzeňský kraj), Richard Pikner (ODS) a Zdeněk Trnka (Soukromníci).

Luděk Krčmář se představil jako historik a teolog, publicista, cestovatel a rockový muzikant. Za základní přednost programu Koruny České označil to, že vychází z tradičních evropských hodnot a klade akcent na dlouholetou historii české státnosti, v níž jsme byli úspěšnější za dob králů než za dob současných prezidentů. Jako své priority jmenoval oblast kultury a cestovnícho ruchu, školství a dopravy.

Prvním tématem byla pandemie koronaviru a aktuální situace v Plzeňském kraji. Luděk Krčmář kritizoval rychlost vyhodnocení testů na koronavirus v kontrastu s mnoha jinými zeměmi, kde je pravidlem obdržení výsledků do dvanácti hodin.V oblasti péči o seniory uvedl, že je vhodné rozvíjet jak terénní služby, tak i stacionáře, ale prioritou by měla být podpora domácí péče, aby mohli lidé pokud možno zůstat v domácím prostředí, v rodinném kruhu. Pokud jde o veřejnou hromadnou dopravu, kritizuje Luděk Krčmář nedostatečné spojení Plzně s odlehlými kouty kraje a zejména spojení mezi menšími obcemi.

Záznam celé debaty si můžete poslechnout zde

  • 1