Slezsko

0

Dobry den zajimalo by mne jak se vase strana stavi k otazce zeme Slezske. Tim myslim jeji rehabilitaci v ramci spolku se zememi Moravskou a Ceskou. Myslim pouziti oficialni slezske vlajky a znaku na slezskych uradech, zavedeni samospravy a slezskeho snemu a titulu vevoda slezsky.

896 zobrazení  •  Položena před 9 lety
Upravena před 4 lety

1  Odpověď

0

Vzhledem k tomu, že jsme pro zemské uspořádání, rádi bychom viděli české, moravské i slezské vlajky na svých místech - tedy zejména na místně příslušných regionálních úřadech. Nesledujeme tím ovšem jakékoliv tříštění celonárodních zájmů. Na vlastenectví se nedíváme národně, ale zemsky, tzn. na původu nám nezáleží.
Každopádně jak markrabství moravskému tak vévodství slezskému náleží jejich symboly (vlajka, erb) a to i přes to, že zemské hranice nejsou od velké krajské reformy v roce 1960 respektovány. Zemské hranice však nezanikly, stále existují a je dobře známo kudy vedou. Naštěstí pro všechny obyvatele českých zemí náleží jak titul krále českého, tak i tituly markraběte moravského a vévody slezského jedinému následníku trůnu. V případě obnovy monarchie tak nemáme absolutně žádný problém s celistvostí současného území, což je dobře.
Petr Nohel

Zodpovězena před 9 lety  •  korunaceska
Upravena před 4 lety
  • 1