typ monarchie, křesťanství

0

Dobrý den, Velice se mi líbí myšlenka Monarchie v moderním světě a je velice smutné, že se v dnešní době vyskytuje tak málo monarchií. Chci však, se zeptat na dvě otázky

1) Jaký typ monarchie si představujete? Absolutní Monarchii, nebo konstituční monarchii, jako je například ve Velké Británii?

2) V Preambuli se odkazujete na "společenskou morálkou založenou na křesťanské víře" Jsem Křesťan a podle mne,je to velice dobře. Ptám se však, odkazujete se na Katolickou tradici, nebo Evangelickou tradici? Předem děkuji, a přeji vaši straně jedině úspěch.

David L. Kret

731 zobrazení  •  Položena před 9 lety
Upravena před 4 lety

1  Odpověď

0

Dobrý den, děkujeme za podporu. K úvodním větám Vašeho dotazu bych podotkl, že konečným výsledkem nakonec je, že méně znamená více. A nyní k jednotlivým otázkám:
1) Představovali bychom si monarchii parlamentní, přičemž nejvhodnějším typem srovnání je např. Belgie, kde jsou pravomoce panovníka celkem vyvážené.
2) Základem je určitě to, co je společné všem křesťanským vyznáním, tedy např. Desatero. Myslím, že pravidla jako "nezabiješ, nepokradeš..." nemohou nikomu vadit.
S pozdravem
J. Holman

Zodpovězena před 9 lety  •  korunaceska
Upravena před 4 lety
  • 1