Benešovy dekrety

-2

Zdravím a chtěl bych se Vás zeptat zda také usilujete o zrušení Benešových dekretů a navrácení majetku kolaborantské šlechtě?Prosím o přímou odpověd.Království podle mě šlechtu nepotřebuje a kolaborantská šlechta už dokázala jak milují tuto vlast hned 2x. Poprvé za války a podruhé po roce 89.Kdo se vrátil do vlasti po revoluci ze šlechticů kterým nebyl vrácen majetek?Myslím vrátil a i když nic nedostal tak stejně zůstal.Jsem také příznivcem monarchie ovšem ale bez Habsburků a ostatních kolaborantů.Kdybyste jako kandidáta zvolili někoho z rodu Lobkoviczů nejvyššího ryze českého rodu bylo by to rozhodně lepší.Děkuji za odpověd

942 zobrazení  •  Položena před 9 lety
Upravena před 4 lety

1  Odpověď

0

Dobrý den,

  1. Neusilujeme o zrušení Benešových dekretů, protože respektujeme současný právní stav.
  2. Nevíme, co je to "kolaborantská šlechta". Používáním termínu vytváříte dojem, jako kdyby každý šlechtic kolaboroval a nešlechticové byli všichni "věrní". Takovýto konstrukt je nesmyslný. Šlechtic je především člověk a všude se nejdou dobří i špatní lidé. Většina šlechty nikdy nezradila - přečtěte si něco o prohlášení věrnosti české šlechty prezidentu Benešovi.
  3. Když už zmiňujte ty šlechtice, kteří se po roce 1989 nevrátili, uvědomte si spíše, kolik šlechticů zde naopak dobrovolně zůstalo v podmínkách ponižujících a diskriminačních a to např. jen proto, aby se mohli starat o své staré rodiče. Všude je chleba o dvou kůrkách a málokdo z nás by se rád stěhoval vícekrát.
  4. Habsburkové nejsou kolaboranti, jinak by jim stěží Hitler zabavil veškerý majetek a vystavil členy rodiny pronásledování. Např. synové zavražděného následníka Františka Ferdinanda d´Este byli posláni do koncentračního tábora. Syn posledního českého krále blahoslaveného Karla I. Otto von Habsburg pomáhal organizovat vycestování Židů z Evropy apod. Myslím, že Váš názor na Habsburky je výrazně ovlivněn komunistickým pojetím dějpisu, který je dnes naštěstí již výrazně na ústupu, což není výtka vůči Vám, jak jistě chápete, ale proti minulému režimu. Z toho si nic nedělejte, já si na zákaldní škole myslel totéž.
  5. Co se týče Lobkowiczů a dalších českých vyšších šlechtických rodů, podíl přemyslovské krve v jejich žilách je obdobný jako u Habsburků. Jsou koneckonců všichni příbuzní, všichni jsou potomci českých králů (a to včetně Habsburků, kteří z tohoto titulu oprávněně drží titul českého krále dodnes) a rozhodně se nemají z tohoto pohledu za co stydět.

Petr Nohel

Zodpovězena před 9 lety  •  korunaceska
Upravena před 4 lety
  • 1