Tradiční rodina

0

Sláva Císaři!

Jsem tradiční Monarchista, a zajímá mě bod rodina ve vašem volebním programu, kde nejste jasně vyjádení, jestli jste pro homosexuální manželství.Mohl byste prosím tento bod upřesnit?

 

děkuji za odpověd

967 zobrazení  •  Položena před 3 lety  •  Vojtěch.B.

1  Odpověď

1

Díky za otázku. Máte pravdu, že v programu, který máme zveřejněný na stránkách, to není explicitně řečeno. Jsme ale přesvědčeni, že podle přirozeného práva je manželství svazek mezi mužem a ženou, tudíž určitě nepodporujeme označování soužití osob stejného pohlaví jako manželství. Právě letos jsme připravili novou verzi dlouhodobého programu, bohužel pro jiné naléhavější věci nebyl ještě schválen a zveřejněn, snad ale brzy bude. Tak pokud mohu ocitovat z bodu věnovaného rodině:

Rodinu tvoří otec, matka a děti. Rodinu si nelze představit bez vzájemných pevných pout a závazků; její přirozenou součástí je i příbuzenství přes hranice generací. Rodinu chápeme též jako duchovní společenství mrtvých, živých i ještě nenarozených. V rodině jsou rozděleny role tradičně, přirozeně. Muž a žena jsou si lidsky i společensky rovni, nejsou však biologicky stejní ani zaměnitelní, vzájemně se doplňují a živí, společně vychovávají a chrání sebe i své děti. Jiné typy soužití lidí nejsou rodinou, byť jim náleží obecná tolerance.

Zodpovězena před 3 lety  •  Matej
Upravena před 3 lety
  • 1