Evropská unie

0

Dobrý den,

 

Mohl bych se vás prosím zeptat, na váš postoj Koruny České k EU a k přijetí Eura?

Děkuji

 

756 zobrazení  •  Položena před 3 lety  • 

1  Odpověď

0

V jednoduchosti: KČ podporuje myšlenku evropské integrace, ale je kritická k její současné podobě.

Ocituji z pracovního programového dokumentu z roku 2017:

Cestu k  nápravě spojené Evropy i naší země vidíme v otevřeně deklarovaném návratu k jistotám a předvídavosti, k vlastní tisícileté antické a židovsko - křesťanské kultuře a civilisaci. Proto jsme přesvědčeni, že Evropská unie, pokud má být strážkyní demokracie a má nám přinést kolektivní sílu a tím Starý kontinent chránit před vnějšími agresemi, musí být urychleně reformována.

(...)

Náš postoj k zahraniční politice současného státu i budoucího Království českého je a bude na základě znalosti dějin konzervativní, prozápadně orientovaný. Naštěstí nejsme osamoceni, současná zahraniční politika státu je spoluurčována naším členstvím v Evropské unii a členstvím v alianci NATO; patříme definitivně k Evropě, k Západu a jeho kultuře.

Klademe si ovšem podmínku, že se Evropská Unie v sebezáchovném zájmu zreformuje, přihlásí se slavnostně ke svým společným křesťanským kulturním a civilizačním základům a zbaví se levicově liberálních fantazií o jednotném evropském sociálním státě blahobytu. Evropa nechť je úzce provázaným pevným společenstvím samostatných států, se společnou měnou a s nezbytným koordinačním politickým, ekonomickým a vojenským aparátem. K tomuto cíli se zaměří i budoucí zahraniční politika Českého království.

 

Zodpovězena před 3 lety  •  Matej
  • 1