Rok 2018

0

Vážení monarchisté,

máme rok 2018. 100 let republiky. Chystá se hromada akcí, které budou republiku oslavovat. Neměla by Koruna Česká být trochu slyšet v opozici k tomu? Myslím, že by monarchisté měli udělat všechno proto, aby propagovali alternativní pohled na tohle republikánské výročí. Zároveň by to pro ně byla skvělá příležitost, jak se zviditelnit.

Zatím se mi ale nezdá, že by se KČ snažila něco zvláštního k tomuto výročí dělat. Jsem váš sympatizant, ale jestli to skončí zase jenom u toho, že 28. 10. půjdete na svůj klasický pochod Prahou a nic víc, tak už asi definitivně ztratím naději, že je nějaká šance u nás  monarchismus prosadit. Prosím, proberte se!

F. Dohnal

679 zobrazení  •  Položena před 3 lety  •  František Dohnal
Upravena před 3 lety

1  Odpověď

0

Koruna Česká určitě plánuje rok 2018 vyžít co nejvíce, v rámci našich omezených možností (nutno říci, že na rozdíl od velkých stran nemáme placené funkcionáře ani bohaté sponzory; pracujeme pro Korunu Českou ve svém volném čase, což nás samozřejmě limituje). Ale právě na začátku června proběhl pracovní sněm KČ v Pohledi, kde se plány na druhou polovinu letošního roku intenzivně projednávaly.

Předně už zmíněný monarchistický pochod bychom v letošním jubilejním roce rádi uspořádali v poněkud velkorysejší podobě; uvažujeme o protažení trasy a dalších změnách.

Další velkou akcí by mělo být na podzim být uspořádání monarchistické konference na téma roku 1918 a jeho významu pro dnešní dobu.

Plánuje se vícero menších akcí typu odhalování pomníků, posvěcení pramene bl. Karla, bohoslužby, výroba letáků a propagačních předmětů a podobně.

Zároveň nutno říci, že nezávisle na výročí republiky se letos konají komunální volby a v mnoha městech a obcích chystáme svou účast, ať už samostatně nebo v koalicích.

Zodpovězena před 3 lety  •  Matej
Upravena před 3 lety
  • 1